Пенсії спецпризначенцям

Законом України “Про пенсійне забезпеченння”, по 2003 рік, пересічний пенсіонер за 35 років страхового стажу, а жінки — за 30 років, набували право на пенсію в розмірі 65% від заробітку (доходу).

За теперішньою формулою обчислення пенсії при коефіцієнті заробітної плати рівному середній по Україні, особи, що вийшли на пенсію 5 і більше років тому, при зазначеному повному стажі отримують пенсію в мінімальному розмірі з доплатою до 40% від мінімальної заробітної плати.

Порушення принципу недискримінації за будь-якою ознакою із звуженням прав та свобод полягає в наступному.

З 2017 року зменшивши розмір сплати єдиного соціального внеску на фонд оплати праці на третину, відповідно зменшили розмір нарахування пенсійної виплати застрахованій особі і в той же час спецпризначенцям від влади, макисмальні розміри пенсій, обчислювані із кратного розміру мінімальної пенсії, чи заробітної плати залишили недоторканими.

Більш того, залишили недоторканим граничний розмір сплати страхових внесків у 5.6 середніх зарплат по Україні для олігархів та провладної еліти — винуватців доведення держави до фінансової катастрофи, а відтак до анексії Криму та війни на Донбасі, чим заподіяли державі істотної шкоди, адже для того, щоб забезпечити пенсійні виплати в десятикратному розмірі до мінімальної пенсії, граничний розмір відрахувань до пенсфонду мав би становити десять середніх заробітних плат по Україні.

Зазначеним спецпризначенцям пенсії осучаснюються постійно в повному обсязі, тоді, як решті — 50%.

А тому, пропоную:

- скасувати обмеження відрахувань єдиного соціального внеску з доходів зареєстрованих осіб та встановити максимальний розмір пенсій, як середня заробітна плата по Україні за три останні роки із осучасненням пенсій пересічним пенсіонерам щорічно з 1 березня кожного року.

- диференціацію розміру пенсійних виплат бажано провести до прикладу країн Євросоюзу, що відповадало б відповідним прагненням України увійти в Європейський Союз.

Юрій Козій, юрист із 50-им стажем, правозахисник

У розділі "Точка зору. Блоги" публікуються колонки, надіслані нам читачами. Редакція може не поділяти думку авторів і не несе відповідальність за достовірність інформації


 

Бюро журналістських розслідувань 2019-2021. Усі права застережено | Розробка: levus.info