Кримінальну справу, відкриту за фактом, начебто, дій чи бездіяльності посадовців Держекоінспекції у Волинській області, які могли призвести до обміління Світязя, закрили

Про це на запит Центру журналістських розслідувань "Сила правди" повідомили у прокуратурі.

У грудні 2019 року "Сила правди" опублікувала розслідування "Волинська ягідка побудувала велетенські ставки без дозволів". 3 січня 2020 року Волинська обласна прокуратура повідомила про відкриття кримінальної справи за частиною 2 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило важкі наслідки). За версією правоохоронців, дії чи бездіяльність посадовців Держекоінспекції в області могли призвести до обміління Світязя. 

"З’ясувалося, що посадовці Держекоінспекції, за відсутності, всупереч вимогам Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», оцінки впливу, який вчиняє на стан озер незаконна діяльність суб’єктів господарювання, не припинили діяльність останніх.

Одне з таких підприємств побудувало неподалік штучні водні об’єкти на орендованій території площею 230 га без відповідних на це документів та здійснює з них водозабір для поливу саджанців лохини на площі понад 150 га.

При цьому Державна екологічна інспекція у Волинській області також не подала позову до суду задля припинення протиправної діяльності підприємства", – йшлося у прес-релізі прокуратури. 

sylapravdy.com/spravu-pro-obmilinnya-svityazya-zakryly-koly-bondar-znovu-zibravsya-v-derzhlisagentstvo