Інформаційна війна: як протидіяти агресору - 1

 
  • Тарас Зозулінський

Боротьба з дезінформацією та пропагандою під час російської повномасштабної військової агресії проти України, стала запорукою підтримки наших захисників. Протидія російському агресору в інформаційному полі є важливою складовою для перемоги над російською навалою.

Ми вирішили надати конкретні рекомендації та інструкції, як кожен із громадян, може стати бійцем інформаційного фронту, та протидіяти ворожому інформаційному впливу.

У цих публікаціях ми розповідаємо, як надсилати скарги та блокувати ресурси, що поширюють дезінформацію, фейки та є важливим інструментом у війні проти нашого народу.

Ми розкажемо, як ефективно боротися проти ворожих каналів, груп, акаунтів та користувачів у YouTube, Facebook, Twitter, Instagram, Telegram, Tik Tok, VK.

Інструкція як блокувати ворожі канали в Telegram:

1) Натискаємо на ім'я каналу


 

2) Натискаємо на "Три крапки" та обираємо "Поскаржитися"

 

3) Обираємо "Інше"

4) Пишемо коментар, наприклад "Канал підриває цілісність української держави. Поширення фейкових новин, введення в оману людей. Дуже багато постів із погрозами на адресу українців та українських солдатів. Заблокуйте його якнайшвидше!"

5) Натисніть "Поскаржитися"

Інструкція для боротьби із рф окупантом у YouTube із смартфонів:

1) Заходимо на YouTube канал з російською пропагандою фейками або інформацією, що шкодить ВСУ та нашій країні.

2) Натискаємо “Про Канал“.

3) Натискаємо на три крапки в правому верхньом куті

4) Обираємо пункт “Поскаржитися на користувача”

5) Обираємо пункт “Погрози насильства”, “Ворожі висловлювання щодо певної групи”, або “Агресивні дії та цькування в Інтернеті”.

6) Обираємо максимальну кількість відео, на які ви хочете поскаржитися.

7) Пишемо текст скарги, наприклад “Це відео допомагає вбивати наших близьких і закликає до геноциду Українського народу” (текст можна скопіювати).

Натискаємо «Надіслати».

Інструкція для боротьби із окупантом у YouTube (для ПК):

1) Заходимо на YouTube канал з російською пропагандою фейками або інформацією, що шкодить ВСУ та нашій країні.

2) Натискаємо “Про Канал“

3) Тиснемо на прапорець під полем “Статистика”.

4) Обираємо пункт “Поскаржитися на користувача”

5) Обираємо пункт “Погрози насильства”, “Ворожі висловлювання щодо певної групи”, або “Агресивні дії та цькування в Інтернеті”

6) Обираємо максимальну кількість відео, на які ви хочете поскаржитися.

7) Пишемо текст скарги, наприклад “Це відео допомагає вбивати наших близьких і закликає до геноциду Українського народу” (текст можна скопіювати)

Натискаємо «Надіслати».

Перелік основних ворожих ресурсів, а також додаткові інструкції також можна отримати від Кіберполіції - https://t.me/stoprussiachannel.

10/03/22

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety . Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».