Хакери зламали сайт миколаївського Центру журналістських розслідувань

 
Тарас Зозулінський

Невідомі замінили зміст у деяких публікаціях Центру, пише MediaSapiens.

Випадок трапився 19 березня, невідомі зламали сайт миколаївського Центру журналістських розслідувань та замінили текст у публікаціях, які розслідувачі готували разом із Чеським центром журналістських розслідувань та проєктом «Слідство. Інфо». Про це повідомляють на сайті Інституту масової інформації з посиланням на інформацію редактора видання Олега Оганова.

За словами Оганова, сайт зламали після того, як працівники Центру відмовили розміщувати інформацію про фігуранта одного із розслідувань. Зокрема, журналістів просили розмістити інформацію про те, що Олександр Ангерт (один із найвпливовіших кримінальних авторитетів Одеси) історик. Після відмови, сайт Центру зламали і замінили статтю про «Євротермінал» та статтю, яку журналісти готували з Чеським центром журналістських розслідувань.

«Так, у нас був злам сайту, видалили та розмістили іншу інформацію. Ми можемо лише припускати, адже доказів ми не маємо, треба звертатися до кіберполіції, щоб зрозуміти, що відбулося насправді. Наскільки нам відомо, є деякий зв'язок. Ми ще взимку, в грудні-січні, отримували листи від представників ТОВ “Євротермінал” одеського та Олександра Ангерта – це колишній одесит, який зараз є громадянином Ізраїлю. У нас були публікації, матеріал про “Євротермінал”, який готувався ще в межах “Слідство.Інфо”. А публікація “З Одеси з грошима” – це була публікація, яку ми робили спільно з чеським Центром журналістських розслідувань: розслідування про впливових одеситів, які не декларують свого майна в Україні. Ми не можемо напряму пов’язувати, я просто розповідаю хронологію, ми ж не можемо сказати, що це робили ці люди», — розповів ІМІ редактор видання Олег Оганов.

Оганов додав, що невідомі зверталися до Google стосовно порушення Центром журналістських розслідувань авторських прав. На окремі матеріали було понад 10 скарг.

Як повідомляє ІМІ, наразі редакція миколаївського Центру журналістських розслідувань технічно убезпечила сайт від подібних атак та планує звертатися до поліції.

Як змінювався текст у публікаціях на сайті можна побачити за посиланням.

Фото: Flickr.com