Війна в Україні та злочини проти довкілля
Війна – це страшне явище, яке несе за собою багато шкоди, багато руйнувань. Війна нищить інфраструктуру, руйнує економіку, спричиняє безмежно багато страждань і найголовніше – забирає людські життя, багато людських життів. Наслідки військових дій в Україні являються просто жахливими, і ми всі вже давно відчули їх на собі. Проте є й ті наслідки, які не відчуєш одразу, про які не думаєш в першу чергу, і це – наслідки для екології. Від початку повномасштабної війни значною мірою потерпіло довкілля, і хоча епіцентром вибухів, руйнацій та пожеж є Україна, не можна не зазначити, що це зачепило й інші європейські країни.
Раніше нас вражали наслідки екологічної катастрофи в Чорнобилі, лякала кількість шкідливих речовин в ґрунтах, в повітрі та те, якої шкоди вони можуть завдати флорі і фауні, якої шкоди можуть завдати нам самим. Та чи відрізняються значною мірою ґрунти тих регіонів, на яких велися довготривалі бойові дії від чорнобильських? Як нам відомо, вибухи боєприпасів провокують викид величезної кількості отруйних речовин, серед яких є сірка і радіоактивні елементи. Вони засідають в землі, на якій потім фермери вирощуватимуть врожаї, таким чином потрапляючи до людських організмів. Це неминуче призводить до збільшення кількості онкологічних захворювань та інших патологій.
За останніми підрахунками, РФ завдала шкоди від забруднення українських ґрунтів у понад 138 млрд грн, а повітря – у 923 млрд, зазначає Міністр захисту навколишнього середовища Руслан Стрілець.
Знищення великої кількості нафтобаз та обстріли хімзаводів чи не найкраще демонструють цілі рашистів – винищити українців як націю, а разом із цим поставити під загрозу здоров’я та життя громадян європейських країн. Що вже казати про постійні обстріли Запорізької АЕС – найбільшої в Європі та третьої в світі за потужністю атомної електростанції. Ці обстріли можуть призвести до страшної катастрофи для всього людства. І ми вже понад 7 місяців знаходимося за крок від цієї катастрофи.
Фото 2: Associated Press
Всі ми знаємо, що найстрашніша зброя рашистів – це їхні ракети, які здатні нищити споруди та життя десятків людей за лічені секунди. Проте, крім цього, паливо ракет забруднює повітря та землю, а пожежі, спричинені «прильотами» роблять ґрунти неродючими.
Фото 3: Associated Press
Значною мірою від війни постраждали і ліси України, а разом із ними й їхні мешканці. Лісові ділянки неодноразово загоралися від бойових дій. 183 млрд грн – це сума завданої шкоди рослинному світу.
Наші ліси страждають не лише від російської агресії, а й від інших факторів, серед яких є збільшення об’ємів лісозаготівлі. Про це нам розповідає громадський активіст, лісівник та еколог Віталій Майборода: «Саме ліси покращують родючість грунтів, очищують повітря від шкідливих викидів в атмосферу та забезпечують нас чистою джерельною водою, що є основою всього живого на планеті.
Проте наші лісівники, засліплені жадобою наживи, постійно нарощують обсяги лісозаготівель. Зокрема у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства ці обсяги порівняно з 2021 роком, що лише офіційно складали 947 тис. м3, тепер в середньому згідно їх же планів на 2022-2027 рр будуть складати 1 млн. 100 тис. м3 щорічно.
Цинічно прикриваючись необхідністю нарощувати обсяги лісозаготівель тим, що населення необхідно забезпечувати дровами, вони при цьому не дозволяють навіть місцевим жителям забирати сухостій, залишаючи його гнити в лісі (фото 4). Ця позиція нагадує собаку на сіні. На одній лише горі Маківці, що у Сколівському районі, вже більше 10 років стоять всохлі смереки. І таких насаджень є тисячі гектарів (фото 5). Здорова ж деревина під виглядом “дров” іде на експорт. Вагони з такими “дровами” можна побачити мало не на кожній вузловій станції.
Фото Віталій Майборода
Згідно аерокосмічних знімків НАСА (фото 6) саме так виглядали Львівські Карпати в районі Соле та Славська у 2001 році (зелений колір-вкриті лісом площі, білий-долини річок, населені пункти, полонини). Станом на 2022 рік (фото 7) теж згідно даних НАСА бачимо, що вирубано 40-50% повноцінних лісів (червоний і синій колір).
Фото : NASA
Так що треба добре зважити хто більше винищує наші ліси-ракети рашистів чи наші “патріоти-лісівники”.»
Задорожна Людмила
This article was developed with the support of Journalismfund.eu