Лісове господарство в Україні - це така собі держава в «державі»

 

    Лісове господарство в Україні - це така собі держава в «державі» , яка має сотні власних об’єктів , неконтрольований доступ до лісів та власний правоохоронний орган- Державну лісову охорону.

    Міндовкілля та Держлісагенство намагаються реформувати неефективну систему державних лісгоспів , які є корумпованими та неконтрольованими.

    За державну переробку лісу мільярди гривень щорічно наповнювали не бюджети , а кишені лісорубів. Через це український ліс не є контрольованим державою і всі за гроші готові продати ліс. 

    Колись Європа вважала, що український ліс- це Чорнобиль , але вони змінили свою думку і наші продажні лісівники разом з такою ж владою були готові продавати екологічну чисту деревину за безцінь. Для того щоб вирубувати ліс для Європи залучили підприємців. Самі ж підприємці ніколи не рубали ліс , а цим займалися лісгоспи. Підприємцю надають 10 гектарів лісу і за кожен гектар він має заплатити 5000$ наперед , ліс ще стоїть з коренями , а вони вже несуть гроші директору. Один підприємець вкрав 12000 кубів лісу, створивши фіктивне підприємство з реальними підписами та мокрими печатками Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства. Самі ж лісники зробили підприємця «прокладкою» давши йому фіктивні документи і отримавши сертифікат він експортував 200 вагонів лісу на 30 мільйонів гривень. Його засудили і присудили йому штраф у розмірі 34 тисячі і повернути ПДВ га суму 683 тисячі гривень.

    На експорт можна відправляти тільки продукти глибокої переробки( меблі) , як робить весь світ але нашим лісівникам потрібні швидкі гроші.  

    Лисецький Арсен.

    This article was developed with the support of Journalismfund.eu

    Незаконних рубок в Україні немає , тому що лісники собі самі виписують лісорубний квиток на вирубку 10 гектарів лісу , а вирубають 100 гектарів лісу. 

    В лісорубних корупційних схемах задіяно безліч осіб на всіх рівнях: "чорні лісоруби", представники екологічних структур, правоохоронні органи. Чорні лісоруби їздять на чорних мерседесах, а білі лісоруби на білих. Чиновники нібито не помічають, що ліс зникає просто на очах. В той час, щоб відновити зелені насадження, потрібно щонайменше 100 років. Оголені від дерев майданчики відразу заростають ожиною, осикою та березою.

    В 2019 році були дуже сильні повені в Україні.   На нараді по вирішенню цього питання не було ні одного працівника з Лісотехнічного університету хто би проаналізував би чого сталися повені.

    Повені сталися через те, що ліс не затримав воду. Через велику рубку лісів- це є головною причиною повенів в Україні.

    Минають роки, вмирають та йдуть на пенсію старі професори на їх місце приходять нові кандидати та доктори наук, які розробляють різні нові теорії покращення стану лісів і збільшенню продуктивності насаджень. А тим часом лісівники й далі продовжують вирубувати ліси і відправляти їх на експорт закордон.