У Львові люди Садового вкрали 214 мільйонів

 

    Через «преференції» забудовникам Львів недоотримав 214 млн грн, – висновки ревізії

    Під час ревізії фінансово-господарської діяльності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради фахівці Північного офісу Держаудитслужби виявили значні порушення, в результаті яких територіальна громада Львова недоотримала понад 214 млн гривень.

    Про це пише прес-служба Державної аудиторської служби України, інформує Четверта студія.

    img_3799-1.jpeg

    Як з’ясували аудитори, такі надходження до місцевого бюджету мали б надійти у вигляді обов’язкової пайової участі забудовників, кошти від якої спрямовуються на модернізацію та розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури, підвищення інвестиційної привабливості міста, створення комфортного середовища для мешканців і бізнесу.

    Натомість Львівська міськрада замість того, щоб стягувати несплачені або несвоєчасно внесені кошти із забудовників, які порушували зобов’язання щодо сплати пайового внеску, недостатньо контролювала цей процес. Як наслідок, місто недоотримало значні кошти, зокрема, з таких причин:

    151,2 млн грн – кошти, що не були сплачені забудовниками після введення в експлуатацію 115 об’єктів будівництва, оскільки замовники не зверталися до департаменту з питанням визначення розміру пайового внеску;

    57,2 млн грн – кошти, що не були сплачені через невиконання забудовниками своїх зобов’язань у встановлені договором терміни;

    5,7 млн грн – внески, які були сплачені із запізненням після введення об’єктів в експлуатацію.

    Матеріали ревізії передані до Управління Служби безпеки України у Львівській області.

    “214 мільйонів у нас з Вами вкрали люди з Львівської мерії. Однак, це викриття стало можливе за рахунок систематичної спільної роботи.

    Все вкрадене має бути повернуто. І ми про це подбаємо. Кожному хто перепощував, коментував, та підтримував у ЗМІ, зокрема Олег Довганик , дякую!
    Тепер крок за СБУ. Разом – Сила!”, – коментує повідомлення Андрій Петришин.

    Нагадаємо, Андрієм Петришиним як керівником громадської організації ГО «Народне Антикорупційне Бюро» і засновником інформаційно-суспільного проєкту «Аудит Львова», 18 жовтня 2023 року сформовано та скеровано звернення до Державної аудиторської служби України щодо проведення комплексної перевірки фінансово-господарської діяльності Львівської міської ради та її виконавчих органів за період 2007-2023 роки.

    Також у зверненні йшлося, що з метою громадського контролю та прозорості пропонувалося ввести в склад комісії з питань проведення перевірки делегованих представників ГО «Народне Антикорупційне Бюро».

    Зрозуміло, що наскрізь корумпована державна машина на початках зі скрипом відреагувала на таку ініціативу громадськості. Але, як стало відомо, завдяки наполегливості Андрія Петришина, громадська ініціатива отримала логічне завершення. Після цілого року письмової тяганини Державна аудиторська служба України видала доручення від 23.10.2024 року №002000-18/13294-2024, і Північний офіс Держаудитслужби на виконання цього доручення в цей час проводить ревізію фінансово-господарської діяльності департаменту економічного розвитку Львівської міської ради за період з 01 січня 2021 року по 30 червня 2024 року.

    Ми звернулися до А. Петришина із запитанням, чи задоволений він позицією і діями Державної аудиторської служби України та тим, що ревізія у Львівській міській раді, яку він ініціював, врешті решт почалася.

    audytsluzhba.jpg

     

    «Частково так. Те, що перевірки вже йдуть, – це добре. Бо цього ми добивались. Але хочу звернути увагу людей на те, що певні обставини насторожують.

    А саме. У своєму зверненні ми ставили питання про проведення комплексної перевірки Львівської міської ради і її департаментів. А у відповіді, яка нам надійшла, говориться про ревізію в департаменті економічного розвитку. В мене запитання до Державної аудиторської служби України – а де ревізія департаменту житлового господарства та інфраструктури, департаменту природних ресурсів, будівництва та розвитку громад? Адже там реалізовуються основні корупційні схеми. Чи департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури. У який, зокрема, входить горезвісне управління транспорту. Це теж дуже ласий шматок для корупціонерів.

    Також у своєму зверненні ми звертали особливу увагу на те, що перевірка не має зачепити лише останній рік чи два. А потрібно дослідити питання діяльності усього апарату Львівської міської ради, починаючи з 2007 року по 2023 роки”, – розповідає Андрій Петришин.

    Він продовжує: “Адже всі ми добре пам’ятаємо як в період 2010-2014 роках Андрій Садовий їздив на поклон на дні народження до тодішнього президента Януковича з квітами та подарунками, щоб випросити собі безкарність. А регіонали в той час, коли говорили між собою про Львів, то частенько зазначали, що Андрюша там всьо парєшаєт.

    Можна тільки собі уявити, яке в цей період творилося господарсько-фінансове свавілля в стінах Львівської міської ради!

    Ми також абсолютно не сприймаємо позицію Державної аудиторської служби України щодо недопуску представників громадськості в ревізійну групу для здійснення громадського контролю з метою прозорості та висвітлення перебігу перевірки. Пояснення, які вони надали нам – це ніщо інше, як відписка.

     

    Також хотілось би підкреслити, що Львівська міська рада не є секретним військовим об’єктом, а є публічним органом, і фінанси, якими вони там розпоряджаються, є коштами платників податків. І громадськість має право знати, як міські чиновники розпоряджаються грошима львів’ян.

    Але хочу вас запевнити, що вся ця ситуація навколо ревізії Державної аудиторської служби України у Львівській міській раді таки буде під нашим пильним контролем. І ми будемо регулярно інформувати львів’ян про події навколо цієї перевірки», – підкреслив Андрій Петришин.

    Довідково:

    Андрій Петришин – львів’янин, знаний в Україні адвокат і правозахисник.

    ГО “Народне Антикорупційне Бюро” розпочало свою діяльність у 2018-му році з питань захисту прав мешканців Львова у питанні недопущення будівництва токсичного сміттєпереробного заводу у житлових кварталах міста, повернення у комунальну власність незаконно відчужених ділянок, та інше.

    Інформаційно-суспільний проєкт «Аудит Львова» розпочав свою роботу наприкінці 2023 року. Діяльність спрямована на виявленні порушень у стінах Львівської міської ради, та притягнення винних до відповідальності.