Забруднення повітря в Україні від російських бомбардувань

 

    Міндовкілля повідомляє, що вони розробили Методику , за якою можна розрахувати обсяг викидів забруднюючих речовин в повітрі від російських бомбардувань.

    «Із першого дня війни ми включили всі можливі інструменти, щоб моніторити, яка шкода завдається окупантами українському довкіллю. Разом із підпорядкованими органами виконавчої влади та екоактивістами фіксуємо всі екозлочини рашистів. Розробляємо алгоритми обрахунку заподіяної шкоди. Розширюємо показники, які оцінюються. Це і втрати лісового фонду; втрати надр; акваторії; збитки, завдані природно-заповідному фонду; водним ресурсам та водогосподарській інфраструктурі. Все це ляже в основу матеріалів для звернення у Міжнародний суд ООН та притягнення окупанта до відповідальності», - наголосив Міністр.

    Ворожі снаряди щодня влучають у нашу критичну інфаструктуру та житлові будинки. Окупант обстрілює нафтобази, хімзаводи та інші промислові об’єкти. Через те що снаряди попадають в критичну інфаструктуру призводить до забруднення атмосферного повітря небезпечними речовинами.

    Якщо порівнювати обсяг викидів забруднюючих речовин в повітря за час ведення бойових дій на території України, то це можна прирівняти до викидів одного металургійного підприємства за весь рік роботи- прокоментував Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

    Окрім вищезгаданої шкоди викидів для людей та екології також Україна зазнає великих збитків. Унаслідок згорання 100 тонн дизельного палива Україна втрачає понад 3.6 млн. грн- в залежності від обсягів викидів шкідливих речовин у повітря.

    Із першого дня війни Міндовкілля включила всі можливі інструменти для того щоб моніторити екологічну ситуацію в Україні. Органи державної влади разом з екоактивістами фіксують всі злочини окупантів. Загалом в Україні від початку повномасштабного вторгнення зросли втрати лісового фонду , втрата акваторії , збитки, завдані природно-заповідному фонду і водним ресурсам Україні.

    Ці випадки фіксують кожного дня і все це ляже в основу матеріалів для звернення в Міжнародний суд ООН та притягнення росію до злочинів.

    Арсен Лисецький

    This article was developed with the support of Journalismfund.eu