Як убезпечити себе в інтернеті: практичні поради

 
  • Тарас Зозулінський

БЕЗПЕЧНИЙ МЕСЕНДЖЕР SIGNAL (Google Play)

БЕЗПЕЧНИЙ МЕСЕНДЖЕР SIGNAL (Apple)

Використовуючи Signal, ви можете миттєво спілкуватися, уникаючи плати за SMS, створювати групи, щоб спілкуватися в чаті в режимі реального часу з усіма своїми друзями одночасно, а також обмінюватися мультимедійними даними або іншими файлами в повній конфіденційності. Сервери Signal ніколи не мають доступу до жодних ваших повідомлень і ніколи не зберігають ваші дані.

АНОНІМНЕ ВІДВІДУВАННЯ САЙТІВ,
БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ІСТОРІЇ

Безпека в інтернеті особливо важлива під час окупації. Анонімне відвідування сайтів необхідне на випадок доступу окупантами до вашого мобільного телефону чи комп’ютера. Не легковажте з безпекою. Зітріть попередню історію в браузері.

Стерти історію можна в Налаштуваннях у розділі Історія треба натиснути Очистити історію. В різних браузерах назви цих функцій можуть відрізнятися.

НАДІЙНІ ПАРОЛІ

Використовуйте РІЗНІ паролі для всіх облікових записів.

ДОВГІ паролі надійніші, тому пароль має складатися принаймні з 12 символів.

Уникайте паролів, які можуть бути легко вгадані:

  • інформація відома вашим знайомим (дата народження, номер телефону, подібне)
  • людьми з доступом до ваших відкритих даних, як-от профілі в соціальній мережі.

Не залишайте нотатки з паролями на столі та не пишіть їх на своєму комп’ютері. Зберігайте їх у захищеному місці, про яке знаєте лише ви.

Якщо обліковий запис для якого встановлюється пароль підтримує використання багатофакторної перевірки (SMS з кодом, ключ авторизації, і подібне) – обов’язково скористайтеся нею для ВАЖЛИВИХ облікових записів.

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ!

Закликаємо не використовувати російські браузери і сервіси! Спецслужби Росії ведуть збір інформації про користувачів. Якщо ви не впевнені у походженні програми, не встановлюйте її.

ЧОРНИЙ СПИСОК:

  • Яндекс
  • Рамблер
  • MailRu

Матеріал підготовано на основі даних Сил Спеціальних Операцій Збройних Сил України.

Більше можливостей про те, як протидіяти ворогу на інформаційному фронті - на сайті Центру національного спротиву https://sprotyv.mod.gov.ua/

12/09/22

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety . Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».