Як українці ставляться до сортування сміття

 

    Це питання цікавить свідомих людей дедалі більше щодня, адже планета потопає в смітті.  Напередодні мого мінідослідження я була переконана, що отримаю лише позитивні відповіді. Але чи це так? Читайте далі.

    Цільову аудиторію я обирала згідно із соціально-економічними і демографічними розрахунками ООН на основі працездатності. Отже, організація виділяє такі групи:

    1. 0-14 років – діти
    2. 15-24 роки – ранній працездатний вік
    3. 25-54 роки – основний працездатний вік
    4. 55-64 роки – зрілий працездатний вік
    5. 65 років і старше – літні люди.

    Для дослідження було обране наступне питання: «Чи підтримуєте ви ідею сортування сміття? Так/ні, чому?» Далі я провела опитування серед своїх знайомих і отримала наступні результати.

    Діти:

    • Євген, 10 років: «Так, це добре вплине на екологію».
    • Єва, 9 років: «Підтримую, тому що ми так допомагаємо природі».

    Ранній працездатний вік:

    • Владислав, 16 років: «Звичайно. Це необхідно як мінімум для збереження Землі. Також після сортування ми можемо переробляти його на інші речі або виробляти енергію».
    • Валерія, 16 років: «Сортування важливе для екології. Але коли всі ці відходи звозять в одне місце і ми не знаємо, що відбувається з ними, це не є досить екологічно. Тому що сміття розкладається досить довго і це дуже негативно впливає на навколишнє середовище. Не можна визначити чи є сортування позитивним способом».

    Основний працездатний вік:

    • Іван, 29 років: «Так, я підтримую сортування. Це перший і важливий крок у циклі для кращого довкілля. Тільки за умови ефективного сортування ми зможемо перейти до наступного кроку – ефективної переробки. Це вплине позитивно не тільки на довкілля, але й дасть можливість для повторного використання матеріалів та ресурсів».
    • Людмила, 47 років: «Так, підтримую і навіть сортую скло, папір, пластик для переробки. Також стараюсь купувати пластик, який можна переробити. Роблю це для того, аби зберегти красу нашої планети, тому що люди – найгірше, що могло бути в природі! Заради наших зручностей ми загадили всю планету».

    Зрілий працездатний вік:

    • Романна, 61 рік: «Так, звичайно підтримую. Але для цього має бути велика кількість спеціально обладнаних майданчиків з контейнерами для сортування сміття, щоб людям було зручно це робити. Але це потрібно робити!»
    • Іван, 59 років: «Так, погоджуюсь, бо має бути порядок. Також буде легше працювати людям на сортуванні. Отже, підтримую, і жодним чином інакше».

    Літні люди:

    • Віра, 68 років: «Так, але хто це робить? Скло, поліетилен та те, що горить, має бути окремо».
    • Лариса, 71 рік: «Однозначно так, ми маємо віддячити планеті за її щедрість».

    Таке ж питання я поставила експерту – шкільній вчительці біології. Ось що я отримала: «Сортування сміття – дуже хороша справа для наших містян. Моя сім’я також цим займається. Проте для користування є лише два контейнери: «вторинна сировина» та «органічні відходи». Цей момент обмежує жителів міста при сортуванні відходів». За спостереженнями пані вчительки у контейнер з «вторинною сировиною» наші жителі поміщають скло, папір, пластик та поліетилен.

    «На перспективу пропоную подумати як запровадити баки на кожен вид окремо. Питання утилізації також на часі», - каже біологиня.

    На цьому я не зупинилась, тому вирішила поспілкуватись із компанією, яка займається вивозом сміття в Чернівцях. На жаль, в «УкрВторРесурс Буковина» на місці не було людини, котра володіє цією інформацією.

    Думаю, зараз кожен читач зміг зробити певні висновки, але від себе хочу додати, що варто більше розповідати про цей метод в школі та збільшити кількість сміттєвих баків для сортування сміття в Чернівцях та області, щоб людям було зручніше цим займатись. Можна зробити певні нововведення на законодавчому рівні.

    Віталій Майборода, громадський активіст, лісівник, еколог, надав

    своє оціночне судження стосовно всієї ситуації: «У нас поки

    чиновники не бачать своєї матеріальної вигоди, то сенсу в цьому

    немає».

    Також, пан Віталій скаржиться на те, що відпочивальники, які

    приходять до лісу, часто залишають за собою сміття. На думку

    еколога, найбільш небезпечним для довкілля є пластик та скло.

    Дмитрієва Вікторія

    This article was developed with the support of Journalismfund.eu